Tag - NopCommerce Nasıl Kurulur ?

NopCommerce Kurulumu Nasıl Yapılır ?

Nopcommerce kurulumu nasıl yapılır ile ilgili olarak sorularınızın cevabı bu makalemizde ,

NopCommerce’den kısaca bahsetmek gerekir ise yurt dışında geliştirilmiş olan open source (Açık kaynak) e-ticaret yazılımıdır.
NopCommerce’e yeni plugin eklentiler yazabilir , tasarımlar yapabilirsiniz.

NopCommerce Kurulumu oldukça basittir.
NopCommerce Nasıl kurulur ;

http://www.nopcommerce.com/downloads.aspx adresinden en son versiyonunu indirebilirsiniz.Üzerine ekstra modüller pluginler yazacaksanız source code dosyalarını indirin.Ama yok ben sadece sistemi indirdiğim gibi e-ticaret sistesi açmak istiyorum diyorsanız bunun için no source code dosyasını indirmeniz gerekmektedir.

Nopcommerce Source Code dosyalarını bilgisayarınıza indiridikden sonra “nopCommerce_3.70_Source.rar” adında bir dosya indirmiş olacaksınız.Bu dosyalar ile extra modüller nopcommerce pluginleri geliştirip sistemi kullanabilirsiniz.

Nopcommerce No Source Code dosyasını bilgisayarınıza indirdikden sonra “nopCommerce_3.70_No_Source.rar” adında bir rar dosyası indirmiş olacaksınız.Nopcommerce Kurulumu için kuracağınız hosting özelliklerini aşağıdaki gibidir.

NopCommerce Kurulumu Hosting Özellikleri ;

  • .Net Framework 4.5 ve üzeri olması gerekmektedir.
  • Windows server olması gerekmektedir. Linux’da çalışmaz.
  • Microsoft Sql Server

Kurulum için yukarıdaki özelliklerde bir hosting paketi almanız gerekmektedir.Eğer hosting firmanız yok ise nopCommerce için özel server’ımızdan hosting hizmetinizi bir sağlayabiliriz bunun için bizimle iletişime geçin.

Nopcommerce nasıl kurulur ?

İndirmiş olduğunuz dosyaları hosting almış olduğunuz firmanın ftp bilgilerini kullanarak upload etmeniz gerekmektedir.

Nopcommerce Kurulum için teknik bilginiz yok ise bu konuda yardımcı olabiliriz.

Nopcommerce dosyalarını yükledikten sonra web sitenizin url’sini açtıkdan sonra aşağıdaki bir ekran ile karşılaşacaksınız.

Sql Bilgilerinizi ve sistem bilgilerinizi girdikden sonra web siteniz açılmış ve nopcommerce yükleme işleminiz tamamlanmış olacaktır.

 

Powered by keepvid themefull earn money